baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

I Rzut Ligi Szkolnej Warmii i Mazur Młodzików i Młodziczek w zapasach

Dnia 17 września 2017 roku w hali sportowej SP 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur w zapasach w grupie wiekowej młodzik (12-14 lat) oraz turniej dzieci w mini zapasach (10-12 lat). W zawodach wystartowało 69 zawodników i zawodniczek z 11 klubów z całego województwa warmińsko - mazurskiego. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Wśród gości turnieju byli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniew Domżalski oraz Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego w Olsztynie Bolesław Jurewicz, którzy po zakończeniu zmagań sportowych wręczyli zawodnikom okolicznościowe dyplomy i medale.

Reprezentanci UKS "Sokół" Nowe Miasto Lubawskie zdobyli łącznie 4 medale.

Złote medale po bardzo dobrych walkach wywalczyli:

Hubert Jabłoński - mini zapasy 35 kg,

Ewelina Ziółkowska - młodziczki 67 kg,

Srebrne medale wywalczyli :

Konrad Grzymowicz 73 kg młodzicy,

Ksawery Jagielski 66 kg młodzicy,

Poza podium na 5 miejscu w kategorii wagowej 38 kg uplasował się Denis Shepetun, 7 miejsce w 53 kg był Maksymilian Rogalski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Wangin - reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Lidzbarku Warmińskim trenującym w klubie LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Machowicz - reprezentująca Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim trenująca w klubie LUKS Warmia Lidzbark Warmiński.

W klasyfikacji drużynowej klubów wygrała LUKS Warmia Lidzbark Warmiński przed GSZS Rybno oraz Sokołem Lubawa. W klasyfikacji drużynowej szkół wśród chłopców wygrała Szkoła Podstawowa w Lubawie przed Gimnazjum w Kiwitach i Szkołą Podstawową nr 3 w Lidzbarku Warmińskim. Natomiast w klasyfikacji drużynowej szkół wśród dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa w Rumianie przed Szkoła Podstawową w Kiwitach oraz Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim.

Gratulacje i słowa uznania za dobry szkoleniowo turniej należą się wszystkim zawodnikom i zawodniczkom klubu UKS Sokół Nowe Miasto Lubawskie, którzy pokazali serce do walki na macie i to może procentować w przyszłości tym, iż doczekamy się pierwszych medalistów imprez rangi Mistrzostw Polski. Za tydzień zawodnicy klubu i zawodniczki wyjeżdżają do Grajewa na Mistrzostwa Makroregionu oraz do Warszawy na turniej dzieci w mini zapasach.

Zarząd Klubu oraz trener pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom za wsparcie w organizacji turnieju, wolontariuszom z klubu, pracownikom szkoły oraz rodzicom za bezinteresowną pomoc w organizacji zawodów.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 18 wrzesień 2017 12:27