Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Burmistrz wizytował Miejską Bibliotekę Publiczną po remoncie

Burmistrz wizytował Miejską Bibliotekę Publiczną po remoncie

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku Burmistrz Józef Blank zapoznał się z efektami trwającego dwa miesiące remontu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Dyrektor Biblioteki pani Daniela Kowalska pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020” w wysokości 224.780 złotych na remont i zakup wyposażenia. Całkowity koszt projektu wyniósł 300.505 złotych, a wkład własny w kwocie 75.725 złotych, stanowiły koszty biblioteki poniesione na remonty i zakup wyposażenia w latach 2014-2017.

Prace remontowe obejmowały wymianę drzwi do biur i toalet, wykładziny PCV, remont łazienek, częściową wymianę instalacji elektrycznej w biurach, w wypożyczalni dla dorosłych oraz w oddziale dla dzieci i młodzieży, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, udrożnienie kanalizacji, położenie nowych tynków w stacji wymiennikowej ciepła, a także malowanie wszystkich pomieszczeń w górnej kondygnacji budynku. 

Do biblioteki zostały zakupione nowe regały, biurka, kanapy, stoliki i krzesła. Jest to już trzecie dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Łącznie w latach 2011-2017 na remont i wyposażenie biblioteka otrzymała prawie 540.000 złotych dofinansowania.

Ostatnio zmienianywtorek, 07 listopad 2017 14:18
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem