Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Rozwija sie polsko-rosyjska wymiana młodzieży

Rozwija sie polsko-rosyjska wymiana młodzieży

W dniach 5-10 lutego 2018 roku w Nowym Mieście Lubawskim wraz z dwiema opiekunkami przebywa 12-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-15 lat z zaprzyjaźnionego Okręgu Gurjewskiego, która wraz z rówieśnikami z nowomiejskiej Szkoły Podstawowej nr 3 realizuje inicjatywę polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży szkolnej.

Program pobytu uczniów ze szkół podstawowych z Wielkiego Isakowa i z Chrabrowa w Okręgu Gurjewskim w naszym mieście wypełniony jest wspólnymi zajęciami z przedmiotów ścisłych, językowymi, tanecznymi, sportowymi (siatkówka, nauka jazdy na nartach), plastycznymi i integracyjnymi (wspólne ognisko w "Aleksandrówce", warsztaty pieczenia chleba, pobyt w rodzinach swoich rówieśników).

We wtorek 6 lutego 2018 roku Burmistrz Józef Blank powitał młodych Rosjan w Urzędzie Miejskim wyrażając swoje zadowolenie z rozwoju dobrosąsiedzkich, partnerskich relacji między społecznościami Nowego Miasta Lubawskiego i Okręgu Gurjewskiego w Obwodzie Kaliningradzkim.

Podczas spotkania młodzież rosyjska żywo interesowała się naszym miastem zadając burmistrzowi wiele pytań. Na zakończenie Burmistrz wręczył gościom promocyjne upominki i zachęcił do kolejnych wizyt w Nowym Mieście Lubawskim.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 12 luty 2018 09:34
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem