Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowomiejski MOSIR CUP

Zdjęcia udostępniła strona nasztenis.pl Zdjęcia udostępniła strona nasztenis.pl

W sobotę 17 lutego w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się halowe indywidualne mistrzostwa tenisa ziemnego w grze podwójnej MOSIR CUP, zorganizowane przez Dyrektora Marka Borkowskiego.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczył Burmistrz Józef Blank życząc tenisistom wielu niezapomnianych wrażeń z udziału w turnieju, formy i współpracy w deblowych zmaganiach.

 

Do współzawodnictwa przystąpiło 10 osób — mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego oraz gmin Kurzętnik, Biskupiec  i Nowe Miasto Lubawskie. Miłą niespodzianką turnieju stała się obecność debiutantki — Agnieszki Kasprzyckiej, która jest pierwszą nowomieszczanką uczestniczącą w deblowym turnieju tenisowym.


Rozgrywki przeprowadzono w systemie debla indywidualnego, co wymagało od uczestników nie tylko umiejętności rywalizacji, ale też współpracy z różnymi partnerami deblowymi. Mecze trwały ponad 6 godzin, lecz do końca nikt nie potrafił uzyskać w tabeli przewagi, która gwarantowałaby ostateczny sukces.


O kolejności na podium decydował ostatni mecz. W nim Rafał Godziński z Pacółtowa w parze z Łukaszem Żywickim z Nowego Miasta Lubawskiego osiągnęli trzygemową przewagę nad Mirosławem Świętym (Biskupiec) i Wojciechem Milewskim (Nowe Miasto).

To oznaczało, że najwszechstronniejszym deblistą okazał się Rafał Godziński i to on dumnie wzniósł puchar za pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Wojciech Milewski, a trzecie Łukasz Żywicki. Grupę pocieszenia, w której rywalizowali przegrani z eliminacji, wygrał Leszek Seweryn z Nowego Miasta Lubawskiego.

 

MOSIR CUP był pierwszym krokiem na drodze do spopularyzowania tenisa ziemnego w Nowym Mieście Lubawskim. Koordynator turnieju Wojciech Milewski i organizatorzy zapowiadają, że w planach na ten rok są też inne formy tenisowej rywalizacji i zabawy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 luty 2018 10:48
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem