Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Pomoc dla Murowanej Gośliny

Pomoc dla Murowanej Gośliny

Na XXXIX sesji Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim radni podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Gminie Murowana Goślina w formie dotacji celowej w kwocie 5 tys. złotych.

W nocy z 24 na 25 stycznia 2018 roku w Murowanej Goślinie doszło do wybuchu gazu, którego przyczyną było rozszczelnienie gazociągu. W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległy trzy budynki mieszkalne i jeden budynek gospodarczy. Piętnaście budynków zostało uszkodzonych. Zniszczona też została infrastruktura drogowa.

Burmistrz Józef Blank zwrócił się do radnych miejskich z apelem o wsparcie poszkodowanego samorządu podkreślając, że Gmina Murowana Goślina, tak jak Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie od 2010 roku, należy do międzynarodowej sieci miast cittaslow. Nie dziwi zatem solidaryzowanie się i pomoc dla tej gminy.

Wspomnieć należy, że na apel Koordynatora Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow odpowiedziała większość miast stowarzyszenia. Zasadnym było, aby w związku z tym zdarzeniem również Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie udzieliła pomocy finansowej i w ten sposób okazała solidarność oraz wsparcie dla poszkodowanej gminy na odbudowę zniszczonej infrastruktury.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem