Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

W 2018 roku powstanie ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Narutowicza

W 2018 roku powstanie ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Narutowicza

We wtorek 20 lutego radni Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim  podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z przeznaczeniem na realizację w roku 2018 zadania pn. ”Rozbudowa drogi  wojewódzkiej nr 538 na odcinku Marzęcice - Nowe Miasto Lubawskie w zakresie ścieżki  rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych”.

Głównym zakresem tej inwestycji w granicach Nowego Miasta Lubawskiego będzie budowa ścieżki  rowerowej o długości 1480 metrów i szerokości 2,5 metra z dopuszczeniem ruchu pieszych wraz z rozbudową oświetlenia  na długości 1,2 km (36 słupów) i odprowadzeniem wód deszczowych przy ulicy Narutowicza na długości 1,2 km.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zapowiada, że do połowy marca br. ogłoszony zostanie przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Natychmiast po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa, by zakończyć roboty budowlane do jesieni 2018 roku.

Dotacja Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie na ten cel w wysokości 757.467,54 złotych stanowi 35% kosztów inwestycji.

Realizacja tej wspólnej inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz umożliwi odprowadzenie wód opadowych z nowo powstających osiedli.

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 luty 2018 13:52
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem