Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Trwają prace instalacyjno-wykończeniowe przy budynku MCK

Trwają prace instalacyjno-wykończeniowe przy budynku MCK

Niemałe zainteresowanie mieszkańców i gości naszego miasta wzbudzają prace budowlane dotyczące realizacji inwestycji pod nazwą „Kompleksowy remont i przebudowa budynku Miejskiego Centrum Kultury w celu utworzenia Manufaktury Zawodów Dawnych w Nowym Mieście Lubawskim”, która współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020.

Inwestycja ta jest jedną z pięciu zadań realizowanych w Nowym Mieście Lubawskim, które dofinansowane zostały ze środków określonych w Ponadlokalnym Programie Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Obecnie rozpoczęły się prace instalacyjne, m.in. instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne i centralnego ogrzewania oraz wykończeniowe (płytki na ścianach i podłogach, montaż płyt g-k)  przebudowanych pomieszczeń wewnątrz budynku. Kontynuowane są prace przy ociepleniu ścian zewnętrznych budynku oraz  pomieszczeń piwnicznych i szybu windowego.

Celem głównym projektu inwestycyjnego jest zwiększenie ilości osób korzystających z oferty instytucji kultury. Dzięki realizacji projektu nastąpi poprawa warunków lokalowych do prowadzenia działalności kulturalnej w MCK, poprawa stanu technicznego i wizualnego budynku, poprawa efektywności energetycznej budynku oraz poprawa dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Efektem projektu będzie poszerzona oferta kulturalna miasta o działalność Manufaktury Zawodów Dawnych, lepsza jakość oferowanych usług kulturalnych oraz zwiększenie możliwości wystawienniczych i edukacyjnych w Nowym Mieście Lubawskim.

Ostatnio zmienianypiątek, 23 luty 2018 09:25
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem