Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Pierwsze grupy szkoleniowe zakończyły zajęcia w ramach projektu "Ja w internecie"

Pierwsze grupy szkoleniowe zakończyły zajęcia w ramach projektu "Ja w internecie"

W czwartek 21 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej Burmistrz Józef Blank uczestniczył w podsumowaniu szkolenia realizowanego w ramach projektu "Ja w internecie. Program szkoleniowy rozwoju kompetencji cyfrowych" współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Uczestników spotkania powitał Dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Domżalski i pogratulował im ukończenia szkolenia "Moje finanse i transakcje w sieci" oraz "Rodzic w internecie". Natomiast Burmistrz Józef Blank podkreślał konieczność ciągłego uczenia się oraz doskonalenia swoich umiejętności obsługi komputera i korzystania z dobrodziejstw internetu. Następnie gospodarz miasta wspólnie z instruktorkami szkoleń rozdał uczestnikom dwóch grup szkoleniowych certyfikaty ukończenia zajęć komputerowych. Kolejne dwie grupy kończą szkolenia już w piątek 22 lutego 2019 roku.

Celem projektu jest zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

W ramach projektu docelowo utworzonych zostanie 14 grup po 12 osób (w pierwszej kolejności osoby wykluczone elektronicznie, osoby z niepełnosprawnościami i bezdomni), które realizować będą do wyboru 5 paneli szkoleniowych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Kultura w sieci. Czas szkolenia na 1 grupę to 12 godzin zegarowych. Szkolenia będą trwały do lipca 2019 roku. Łącznie w ramach projektu przeszkolonych będzie 168 dorosłych osób, mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, które ukończyły 25 lat.

Instruktorami prowadzącymi szkolenia są nauczycielki informatyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, które posiadają bogate doświadczenie szkoleniowe i projektowe oraz ukończone szkolenie przeprowadzone przez Fundację Legalna Kultura - Operatora programu.

Ostatnio zmienianywtorek, 26 luty 2019 12:26
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem