Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
mirek

mirek

Pierwsza sesja Miejskiej Rady Seniorów II kadencji

We wtorek 25 lutego 2020 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się pierwsza sesja II kadencji Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim.
Sesję otworzył przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, który powitał gości, m.in. Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blank  i Kierownik  Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Dorotę Osińską oraz przybyłych kandydatów na radnych. Po okolicznościowych przemówieniach, kandydaci na radnych Miejskiej Rady Seniorów złożyli uroczyste ślubowanie.

 

Następnie przystąpiono do wyboru prezydium Rady. Ostatecznie po przeprowadzeniu głosowania ukształtowało się prezydium w niżej wymienionym składzie:

 

Lech Bober – Przewodniczący Rady
Lilia Karczyńska – Wiceprzewodnicząca Rady
Urszula Rau – Sekretarz Rady

 

Gospodarz Miasta Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim pogratulowali nowo wybranemu Przewodniczącemu Miejskiej Rady Seniorów II kadencji.
Po wyborze Przewodniczący Lech Bober przejął prowadzenie sesji dziękując za wybór i zaufanie. Przewodniczący w podsumowaniu zapewnił, że w najbliższym czasie opracowane będą zagadnienia, którymi będzie zajmowała się Rada dla dobra wszystkich Seniorów naszego miasta.

I sesja II kadencji Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim

Na podstawie § 8 ust.1 statutu Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim podaje się do publicznej wiadomości, że I sesja II kadencji Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim odbędzie się w dniu 25 lutego 2020 r. o godz. 11:00 w sali nr 27 Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.

Poniżej porządek obrad.

Porządek obrad I sesji Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim w dniu 25 lutego 2020 r. godz. 11:00.

1. Otwarcie sesji.
2. Złożenie ślubowania przez radnych.
3. Stwierdzenie quorum.
4. Przedstawienie porządku obrad.
5. Wystąpienie Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.
6. Wybór przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów:
a) powołanie Komisji Skrutacyjnej,
b) określenie zasad głosowania,
c) zgłaszanie kandydatów,
d) głosowanie tajne,
e) ogłoszenie wyników głosowania.
7. Wybór wiceprzewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów:
a) zgłaszanie kandydatów,
b) głosowanie tajne,
c) ogłoszenie wyników głosowania.
8. Wybór sekretarza Miejskiej Rady Seniorów:
a) zgłaszanie kandydatów,
b) głosowanie tajne,
c) ogłoszenie wyników głosowania.
9. Zakończenie sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Andrzej Nadolski

Sprawozdanie z pracy Miejskiej Rady Seniorów I kadencji w Nowym Mieście Lubawskim

W dniu 18 lutego podczas XVI sesji Rady Miejskiej oficjalnie podsumowano działalność Miejskiej Rady Seniorów I kadencji w latach 2015-2019.
W obecności Radnych Miejskich, Burmistrza miasta, Starosty nowomiejskiego, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych gminy nowomiejskiej oraz pracowników Urzędu Miasta przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów.

Lech Bober przedstawił sprawozdanie z działalności Rady za okres I kadencji.
W sprawozdaniu wypunktowano najważniejsze działania, które przyczyniły się do tego, że nowomiejscy seniorzy mogą korzystać z wszystkich programów wprowadzonych przez państwo i samorządy w ramach polityki senioralnej takich jak: Karta Seniora, Koperta Życia, Teleopieka oraz Kluby Seniorów.

Podkreślono również wiele innych działań Rady, które dobrze posłużyły się naszym seniorom.
Przewodniczący Rady podziękował Radnym Miejskim i Władzom Miasta i powiatu za dobrą współpracę, życzliwość oraz wsparcie naszych działań.
Radnym Miejskiej Rady Seniorów podziękowano za zaangażowanie w pracę, oraz społeczne działanie. Przewodniczący Rady Seniorów i Rady Miasta wręczyli radnym – seniorom pamiątkowe podziękowanie w formie dyplomu.
Specjalnie podziękowania dla Radnych I kadencji skierował Burmistrz miasta p. Józef Blank, który w krótkim wystąpieniu podkreślił działania naszej rady oraz podziękował naszym radnym wręczając kwiaty na ręce przewodniczącego Rady.

Na sesji Rady Miejskiej podjęto również uchwałę w sprawie powołania składu osobowego Miejskiej Rady Seniorów II kadencji oraz ustalono porządek i datę I sesji na dzień 25.02.2020r. na godzinę 11:00.

Bal karnawałowy w Przedszkolu Miejskim


Daty 5 i 6 lutego 2020 roku w Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim zarezerwowane były na bale  karnawałowe. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nie. Już od samego rana do sal wkraczały dzieci przebrane za bohaterów ulubionych bajek, przedstawicieli wybranych zawodów.
Przedszkolaki wspaniale bawiły się w rytm muzyki i brały udział w zabawach muzycznych prowadzonych przez wodzireja. Starsze dzieci chętnie uczestniczyły również w przygotowanych konkursach.  Wspaniały wystrój balowej sali zachęcał wszystkich do radosnej zabawy, a uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy mimo zmęczenia.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejny bal, który odbędzie się już za rok !

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem