Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-
Goralski

Goralski

Kształcenie na odległość w nowomiejskich jednostkach oświatowych

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 i ogłoszeniem stanu epidemii w kraju od 25 marca 2020 roku do odwołania zawieszone zostały zajęcia w przedszkolach, szkołach, uczelniach w całej Polsce. Wcześniej od 12 marca nauczyciele realizowali nauczanie  indywidualne.

W nowomiejskich jednostkach oświatowych, tzn. w Przedszkolu Miejskim, Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka oraz Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich zajęcia, zgodnie z obowiązującym planem lekcji, prowadzone są on-line poprzez platformę Librus, platformę Office 365 i pocztę elektroniczną.

 

Mimo początkowych obaw nauczycieli, rodziców i uczniów dotyczących takiej formy kształcenia, wszystko przebiega sprawnie. W uzasadnionych przypadkach uczniowie mieli możliwość wypożyczenia szkolnych komputerów, by wykorzystać je w domu do kontynuowania nauki. Dyrektorzy szkół zauważyli, że frekwencja uczniów uczestniczących w zajęciach kształcenia na odległość jest nawet lepsza niż podczas lekcji w szkołach.

Uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim również zdalnie uczestniczą w zajęciach – nagrywają filmiki z przebiegu gry na instrumentach, wykonują zadania z kształcenia słuchu, rytmiki przesyłają pocztą elektroniczną do swoich nauczycieli, którzy odsyłają im swoje wskazówki i kolejne zadania do realizacji.

 

Burmistrz Józef Blank podkreśla, że to dzięki olbrzymiej determinacji dyrektorów szkół i pełnemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i ich rodziców, w tym trudnym dla wszystkich czasie, edukacja naszych dzieci nie została przerwana.

Zmiany w organizacji pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, po obradach Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, z dniem 16 marca 2020 roku wprowadził zmiany w organizacji pracy Urzędu Miejskiego.

Zmiany te to działanie profilaktyczne, mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców jako interesantów jak i pracowników urzędu.

Proszę o zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami i stosowanie się do nich.

- przy wejściu głównym do budynku Urzędu Miejskiego oraz wejściu od strony Miejskiego Centrum Kultury zainstalowane zostały dozowniki z płynem dezynfekującym (osoby wchodzące i wychodzące z Urzędu zobowiązane są do zdezynfekowania rąk).

- wejście do budynku Urzędu możliwe jest tylko w sprawach pilnych, po użyciu przycisku dzwonka, do drzwi podejdzie pracownik urzędu.

- w holu głównym wyłożone zostały niezbędne formularze i wnioski, które ułatwią bezpieczne załatwienie spraw.

- zawieszona została praca Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego

- do odwołania nie funkcjonuje Punkt Informacyjny ZUS (decyzja ZUS).

- w sprawach dotyczących podatków, interesanci proszeni są o wejście od strony Miejskiego Centrum Kultury.
- do odwołania nieczynne jest Targowisko Miejskie.

Gospodarz miasta apeluję o rozwagę i prosi o wyrozumiałość, aby kontaktować się z pracownikami, co do zasady, telefonicznie lub elektronicznie (w informacji na drzwiach wejściowych zostały umieszczone najważniejsze numeru telefonów). Pracownicy urzędu pracują na swoich stanowiskach i służą pomocą.

Władze miasta proszą mieszkańców o ograniczenie do niezbędnego minimum, kontaktów i spotkań z innymi osobami. Dbanie o siebie, bliskie osoby, a także o seniorów i osoby samotne. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni i starajmy się o utrzymywanie bezpiecznej odległości od drugiego człowieka.

Burmistrz zapewnia, że mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego na bieżąco będą informowani o pracy Urzędu Miejskiego i podległych jednostek, za pośrednictwem komunikatora SMS i na stronie internetowej urzędu.

Burmistrz spotkał się z drużyną futsalu

W czwartek 12 marca 2020 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim Burmistrz Józef Blank spotkał się z drużyną TEDI-TRANS i pogratulował reprezentantom naszego miasta zdobycia III miejsca w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Futsalu, które organizowane były przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Nowomiejską drużynę na Mistrzostwach reprezentowali: Jakub Lendzionowski, Michał Piceluk, Lucjan Szwarc, Arkadiusz Konicz, Bartosz Dreszler, Patryk Kozicki i Oskar Brzuszczak.

Drużyna jest sponsorowana przez Firmę Tedi-Trans z Łąk Bratiańskich, której właścicielem jest pan Tadeusz Nawasielski, również obecny na spotkaniu.

Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Mirosławem Urbanowskim i Dyrektorem MOSiR Markiem Borkowskim życzyli piłkarzom dalszych sukcesów sportowych zarówno na boiskach trawiastych jak i w futsalu. Była to również okazja do snucia planów udziału drużyny w ligowych rozgrywkach futsalu.

Warto też zaznaczyć, że drużyna TEDI-TRANS po raz kolejny zwyciężyła również w nowomiejskiej halówce. Sukces na arenie wojewódzkiej to najważniejsze dotychczasowe osiągnięcie drużyny.

DOFINANSOWANIE NA WYMIANĘ OGRZEWANIA

Po raz kolejny w naszej gminie uruchomiona zostanie procedura dofinansowująca wymianę ogrzewania węglowego na proekologiczne w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych położonych na terenie Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie.

W załączeniu regulamin wraz z wnioskiem o udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie na zadania służące ochronie powietrza, polegające na zmianie ogrzewania węglowego na ekologiczne.

 

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem