Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
Goralski

Goralski

Uroczystość urodzinowa 95. lat w gronie rodzinnym

W czwartek 27 lutego 2020 roku Burmistrz Józef Blank wraz z Zastępcą Kierownika USC Ewą Machujską złożył wizytę Panu Henrykowi Ziółkowskiemu, aby z okazji 95. Urodzin pogratulować dostojnemu Jubilatowi pięknego wieku oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata życia.

Spotkanie z Panem Henrykiem i Jego najbliższymi upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze. Burmistrz Józef Blank zastał Jubilata w dobrym zdrowiu, pogodnym nastroju i podarował kwiaty oraz zestaw nowomiejskich upominków.

Zaskoczeniem dla Burmistrza była aktywność Pana Henryka na portalu społecznościowym, co było impulsem do wysłania zaproszenia do grona znajomych.

Pierwsza sesja Miejskiej Rady Seniorów II kadencji

We wtorek 25 lutego 2020 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się pierwsza sesja II kadencji Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim.

Sesję otworzył przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, który powitał gości, m.in. Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blank  i Kierownik  Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Dorotę Osińską oraz przybyłych kandydatów na radnych. Po okolicznościowych przemówieniach, kandydaci na radnych Miejskiej Rady Seniorów złożyli uroczyste ślubowanie.

Następnie przystąpiono do wyboru prezydium Rady. Ostatecznie po przeprowadzeniu głosowania ukształtowało się prezydium w niżej wymienionym składzie:

Lech Bober – Przewodniczący Rady

Lilia Karczyńska – Wiceprzewodnicząca Rady

Urszula Rau – Sekretarz Rady

Gospodarz Miasta Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim pogratulowali nowo wybranemu Przewodniczącemu Miejskiej Rady Seniorów II kadencji.

Po wyborze Przewodniczący Lech Bober przejął prowadzenie sesji dziękując za wybór i zaufanie. Przewodniczący w podsumowaniu zapewnił, że w najbliższym czasie opracowane będą zagadnienia, którymi będzie zajmowała się Rada dla dobra wszystkich Seniorów naszego miasta.

 

 

Konkurs „Moc Tańca” w Szkole Podstawowej nr 2

25 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się III Powiatowy Konkurs Tańca Zespołów Tanecznych „Moc Tańca” o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.

Wśród uczestników otwarcia konkursu byli: Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, radny Adam Kłosowski i Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim Zbigniew Domżalski.

Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Prokop – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VIII. W hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim umiejętności taneczne zaprezentowało siedem drużyn. Zespoły przedstawiły różnorodne style taneczne.

Układy, umiejętności taneczne i ich wykonanie oceniało profesjonalne jury w składzie: pan Krzysztof Leśniewski i pan Michał Lewicki - obaj są instruktorami tańca z ogniem oraz animatorami tańca.

W kategorii klasy I – III pierwsze miejsce zajął zespół „Smile” ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach. Instruktorkami są panie: Ewa Leśniewska i Anna Klimek. Natomiast na drugim miejscu uplasowały się „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie. Zespół prowadzi pani Katarzyna Michalska.

W kategorii klasy IV – VIII pierwsze miejsce zajął „Concret” z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Tancerzy przygotowała pani Jowita Jankowska. Drugie miejsce zdobył zespół „Life of Colors” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Instruktorem jest pani Anna Gąsiorek.

Na trzecim miejscu uplasowały się dwa zespoły: „Iskra” ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie i „Pomponiki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Instruktorką pierwszego jest pani Katarzyna Michalska, z kolei drugi prowadzi pani Małgorzata Prokop. Zespół „Pomponiki” otrzymał także Nagrodę Publiczności, a Nagrodę Jury przyznano zespołowi „Smile”. Wszyscy uczestnicy konkursu „Moc Tańca” otrzymali nagrody rzeczowe.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem