Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-
mirek

mirek

Burmistrz spotkał się z nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej


W piątek 11 października 2019 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się uroczyste spotkanie z nauczycielami, którzy otrzymali nagrodę Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.
W swym wystąpieniu Burmistrz Józef Blank złożył nauczycielom serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w wychowanie dzieci i młodzieży, życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pracy na rzecz nowomiejskiej oświaty.

 

Nagrody Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego za wkład w rozwój edukacji otrzymali:


1) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego: Jerzy Resicki, Eleonora Lewalska, Katarzyna Zapałowska i Wioletta Bączek-Samulewicz,
2) z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej: Zbigniew Domżalski, Iwona Mrozińska,  Magdalena Grabowska i Maciej Bochenek,
3) ze Szkoły Podstawowej nr 3: Bożena Rutkowska-Marciniak, Hanna Graczyk, Lidia Wiśniewska i Marek Piątkowski.


Podczas uroczystości wręczono również akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, które otrzymali:


-  Alina Bączek – nauczycielka w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej,
-  Agnieszka Gehrke – nauczycielka w Przedszkolu Miejskim w Zespole Szkolno – Przedszkolnym,
-  Marzena Cieplak – nauczycielka w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno–Przedszkolnym.

Jesienne spotkania Burmistrza z mieszkańcami w terenie


W dniach 8-10 października 2019 roku Burmistrz Józef Blank kontynuował spotkania z mieszkańcami w terenie. We wtorek (ze względu na duży deszcz) spotkanie odbyło się w Świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Witaminy” przy ulicy Tysiąclecia, a w środę przy skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z ulicą Żwirki i Wigury, natomiast w czwartek przy ulicy Piaskowej.

 

W spotkaniach oprócz mieszkańców udział brali m.in.: Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski oraz radni: Barbara Bober, Jacek Wolski, Mirosława Czernysz, Krzysztof Hoppe, Jan Obuchowski, Adam Straus, Mieczysław Kubacki i Adam Kłosowski, a także Kierownik Referatu Planowania i Inwestycji Urzędu Miejskiego Damian Artuszewski oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji.
Podczas spotkań Burmistrz Józef Blank omówił zrealizowane w bieżącym roku oraz obecnie prowadzane inwestycje na terenie miasta, a także plany na kolejne lata. Gospodarz miasta odpowiadał na szczegółowe pytania mieszkańców dotyczące m.in.  realizowanej budowy łącznika między ulicami Grunwaldzką i Kolejową oraz planów budowy ulicy Targowej, Piaskowej i Sadowej. Tematem interesującym mieszkańców były również zasady gospodarowania odpadami komunalnymi i podłączanie nieruchomości do sieci gazowej.
Na koniec spotkań Burmistrz dziękował mieszkańcom za liczne przybycie, za ich aktywny udział w spotkaniu i merytoryczną dyskusję.

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem