Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-
Goralski

Goralski

Spotkanie informacyjno - szkoleniowe dotyczące wsparcia przedsiębiorców

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące wsparcia rozwoju i inwestycji Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Start-upów"

 

Spotkanie odbędzie się: dnia 04.08.2020 r. o godz. 10:00

Miejsce spotkania: Nowe Miasto Lubawskie, ul. 19 Stycznia 17a, sala konferencyjna MCK

 

Spotkanie będzie składać się z dwóch części:

Część I – merytoryczna

Jeżeli jesteś właścicielem mikro, małej lub średniej firmy, lub założyłeś start-up, to idealnie! Podczas spotkania opowiemy Ci, z jakiego wsparcia możesz skorzystać i co na tym zyskasz. Dowiesz się, co możesz sfinansować dzięki pożyczkom unijnym i na co możesz przeznaczyć środki.

Część II – networkingowa

Druga część spotkania ma charakter warsztatowy, na której ekspert BGK opowie, jak złożyć wniosek, jakich dokumentów potrzebujesz, a także wyjaśni jak należy je poprawnie przygotować i do kogo należy się zwrócić.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a w zamian otrzymujesz praktyczną wiedzę na temat pożyczek unijnych – udzielanych na warunkach znacznie korzystniejszych niż rynkowe.
Dzięki pomocy eksperta BGK, z łatwością zapoznasz się z całą potrzebną dokumentacją.

 

 

Program spotkania i materiały informacyjne do pobrania w załączniku

 

Dariusz Andrzejewski nowym dyrektorem MOPS

W związku z przejściem pani Elżbiety Rogowskiej na emeryturę, z dniem 28.07.2020 r. stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim Burmistrz Józef Blank powierzył Panu Dariuszowi Andrzejewskiemu dotychczasowemu Zastępcy Dyrektora MOPS w Nowym Mieście Lubawskim oraz wieloletniemu pracownikowi tej instytucji. Życzymy powodzenia.

Dyrektor MOPS przeszła na emeryturę

W związku z  przejściem na emeryturę, dzień 27.07.2020, był ostatnim dniem pracy zawodowej Pani Elżbiety Rogowskiej – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Nowym Mieście Lubawskim. Z tej okazji Burmistrz Józef Blank podziękował Pani Elżbiecie Rogowskiej za zaangażowanie i 40 lat pracy na rzecz mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Pani Elżbieta Rogowska kierowała ośrodkiem pomocy społecznej od początku jego utworzenia, a więc od 1990 roku.

Podczas pracy w jednostce, Pani Dyrektor pełniła szereg innych funkcji m.in. Wiceprezesa Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim, Wiceprezesa Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych z/s w Nowym Mieście Lubawskim, czy Przewodniczącej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. W latach 1998 – 2007 Pani Elżbieta Rogowska uczestniczyła w pracach Powiatowego Zespołu ds. Orzekania Niepełnosprawności w Nowym Mieście Lubawskim.
Od 2004 r. była członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, natomiast od roku 2012 pełniła funkcję Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Pani Elżbiecie, na zasłużonej emeryturze, życzymy dużo zdrowia, realizacji marzeń – na które dotychczas brakowało czasu oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia.

Trwa modernizacja ścieżki rowerowej na dawnym torowisku kolejowym

Na ukończeniu są już prace w zakresie utwardzenia odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Żwirki i Wigury, której szutrowa nawierzchnia do tej pory nie była sprzyjająca użytkowaniu przez rowerzystów.

W piątek 24 lipca 2020 r. wykonawca prac – Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowalne Sp. z o.o. z Brodnicy wykonał nawierzchnię asfaltową ścieżki na wcześniej przygotowanej podbudowie.

Zakres prac budowalnych dotyczący tego zadania obejmuje:

- uzupełnienie podbudowy i ułożenie nawierzchni z asfaltowej o szerokości 3,0 m na odcinku o długości ok. 580 m,

- wykonanie chodników z kostki brukowej na skrzyżowaniu ścieżki rowerowej z ul. Żwirki i Wigury, oraz łącznikiem drogowym pomiędzy ul. Kolejowa – Grunwaldzka,

- montaż barier drogowych przed powyższymi skrzyżowaniami w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników ścieżki,

- utwardzenie kostką betonową miejsc lokalizacji ławek i koszy na odpady.

Zakończenie wszystkich prac i oddanie ulepszonej ścieżki do użytkowania planowane jest do końca lipca bieżącego roku.

 

Subskrybuj to źródło RSS

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem