Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Pożegnanie absolwentów klas VIII w Szkole Podstawowej nr 1

Pożegnanie absolwentów klas VIII w Szkole Podstawowej nr 1


W dniu 19 czerwca 2019 r. odbyły się uroczystości pożegnania uczniów klas VIII w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, Radni Miejscy Mieczysław Kubacki, Adam Kłosowski i Andrzej Jankowski, przedstawiciele firmy EXPOM w Kurzętniku Rafał Domżalski  i Joanna Pokojska, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik i jej zastępca Monika Szymańska. Na uroczystość przybyli również rodzice uczniów. Dyrektor szkoły Jerzy Resicki podsumował ten wyjątkowy czas, jaki spędzili uczniowie w szkole i życzył im wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w dalszym życiu.


W tym roku Dyrekcja i Grono Pedagogiczne przyznało Złote Tarcze - nagrody dla uczniów, którzy przez ostatnie 3 lata nauki uzyskiwali średnie ocen minimum 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Te prestiżowe nagrody otrzymali Kamil Gabiec z klasy VIIIa oraz Jakub Figurski z VIIIb. Natomiast 15 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.


Zakład patronacki EXPOM w ramach programu „Akademia EXPOMU” ufundował nagrody rzeczowe dla uczniów szczególnie wyróżniających się wiedzą z przedmiotów ścisłych, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkursach matematycznych i językowych. W tym roku nagrody ufundowane przez EXPOM S.A. otrzymali uczniowie: Paweł Kowalczyk z klasy VIII a, Katarzyna Polak i Jakub Figurski z klasy VIII b. Natomiast Dyrekcja szkoły oraz Rada Pedagogiczna postanowiła nagrodzić uczniów za wiedzę, umiejętności oraz rozsławianie szkoły w mieście, powiecie, województwie i kraju. Nagrody te otrzymali: Paweł Kowalczyk – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego i laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, Jakub Figurski – finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego, języka angielskiego oraz biologii oraz Katarzyna Polak laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

Podziękowania dla uczniów z pocztu sztandarowego Mariki Abram i Moniki Kobylskiej, uczennic klasy VIIIa oraz Dawida Kozłowskiego z klasy VIIIb wręczył opiekun Łukasz Leszczyński. Magdalena Lemanowska, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, wręczyła Statuetkę dla Wolontariusza Roku. Nagroda trafiła w ręce Agnieszki Świątkowskiej z klasy VIIIb. Opiekunowie Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej, Zyta Sadowska i Zbigniew Gołębiewski wręczyli podziękowanie uczennicy Aleksandrze Lendzinowskiej za aktywną pracę w ORU w minionym roku szkolnym. Po montażu słowno–muzycznym zaprezentowanym przez absolwentów zakończono uroczystość.

Ostatnio zmienianywtorek, 25 czerwiec 2019 10:08
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem