Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Dni Nowego Miasta Lubawskiego 2019

Dni Nowego Miasta Lubawskiego 2019


Od piątkowego popołudnia 28 czerwca 2018 roku trwały Dni Nowego Miasta Lubawskiego. Punktualnie o godzinie 17.00 przy muzyce Młodzieżowej Orkiestry Dętej i widowiskowego układu taneczno-marszowego Grupy Werblistek z Kaliningradu, w towarzystwie maskotki "Lwa Nowomiejskiego", z nowomiejskiego Rynku rozpoczął się przemarsz na stadion MOSiR.
W barwnym pochodzie udział wzięli samorządowcy, mieszkańcy miasta, delegacje z Hude, Solecznik, Gurjewska i Swietłogorska oraz wielu zaproszonych gości. Oficjalnego otwarcia Dni Nowego Miasta Lubawskiego i Szynaka Day 2019 dokonał Burmistrz Józef Blank, któremu na scenie towarzyszył Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski oraz przedstawiciele partnerskich samorządów.
Witając mieszkańców i gości przybyłych na uroczystości, gospodarz miasta zaprosił wszystkich do uczestnictwa w dwudniowym programie Dni Nowego Miasta Lubawskiego i Szynaka Day, życząc wszystkim niezapomnianych wrażeń z koncertów gwiazd polskiej estrady.

Następnie na dużej scenie, muzyczne atrakcje Dni Miasta, rewelacyjnym koncertem „Elvis na bis” rozpoczął Mirosław Deredas z Nowego Miasta Lubawskiego wraz z zespołem. Dużymi brawami publiczność nagrodziła również występy Katiuszy czyli Katarzyny Wiśniewskiej oraz nowomiejskiego zespół Reggaeside, który ma za sobą już wiele występów, w tym telewizyjnych.
Gwiazdą piątkowego wieczoru był jednak Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, który prezentując swoje szlagiery muzyki disco polo przyciągnął na swój koncert kilka fanów.
Na zakończenie pierwszego dnia święta miasta uczestnicy bawili się przy muzyce serwowanej przez DJ.
Inauguracji Dni Nowego Miasta Lubawskiego 2019 towarzyszył zlot i wystawa zabytkowych motocykli zorganizowana przez grupę „Kompresja”. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych i atrakcji dla dzieci, m.in. mini rollercoaster, karuzele i kramy z pamiątkami.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem