Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow we Włoszech

Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow we Włoszech

W dniach 21-24 czerwca 2019 roku w Orvieto we Włoszech odbyło się Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.  Warto przypomnieć, że w 2011 roku to doniosłe wydarzenie miało miejsce w Polsce, w Lidzbarku Warmińskim. Nowe Miasto Lubawskie należy do stowarzyszenia od 2010 roku.

Zgromadzenie Ogólne podzielone zostało tematycznie na II części (część plenarną oraz naukową) i uzupełnione było ciekawymi prezentacjami i debatami związanymi z funkcjonowaniem Cittaslow International. Zgromadzenie Ogólne prowadził Przewodniczący Stefano Pisani – Burmistrz miasta Pollica we Włoszech.

Znaczącym akcentem międzynarodowego zgromadzenia miast dobrego życia było wystąpienie na forum Burmistrza Józefa Blanka, który z okazji Jubileuszu 20 lat powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow w imieniu mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i swoim złożył wszystkim uczestnikom i Zarządowi gratulacje oraz życzenia dalszego rozwoju sieci miast „dobrego życia”.

Podczas zgromadzenia do sieci przyjęto 8 kolejnych miast (w tym 2 z Polski – Wydminy i Braniewo) oraz wręczono im certyfikaty przynależności. Aktualnie sieć międzynarodowa Cittaslow liczy ponad 250 miast z 38 państw świata. Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow liczy 30 członków (w tym 22 miasta na Warmii i Mazurach) i jest drugą, co do liczebności siecią na świecie.

W tegorocznym Zgromadzeniu Stowarzyszenia udział wzięło ponad 150 przedstawicieli miast członkowskich z 12 krajów świata, w tym ponad trzydziestoosobowa delegacja z Polski, której przewodniczyła Wicemarszałek Jolanta Piotrowska.

Z Nowego Miasta Lubawskiego w Zgromadzeniu Ogólnym udział wziął Burmistrz Józef Blank wraz Kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej - jednocześnie pełnomocnikiem ds. Cittaslow - Jerzym Grządzielewskim.

 

 

Ostatnio zmienianyśroda, 03 lipiec 2019 08:13
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem