Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Spotkanie Burmistrza z delegacjami miast partnerskich

Spotkanie Burmistrza z delegacjami miast partnerskich

W sobotę 29 czerwca 2019 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim oraz radnymi spotkali się z delegacjami partnerskich samorządów – Gminy Hude z Niemiec, Rejonu Solecznickiego na Litwie oraz dwóch samorządów z Obwodu Kaliningradzkiego – Gurjewska i Swietłogorska.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje zaproszone przez Burmistrza Józefa Blanka na tegoroczne Dni Nowego Miasta Lubawskiego. Niemieckie miasto partnerskie reprezentowała Kerstin Meyer odpowiedzialna za współpracę partnerską, której towarzyszyli, Hartmut Langetepe oraz Franz Herbert Bunjor. Delegacji z Solecznik przewodniczyła Neli Wojtonis - Naczelna Specjalistka Wydziału Budżetu i Finansów, a towarzyszyli jej Alina Wysocka i Zygmunt Sawiel. Delegacja z partnerskiego Gurjewska przybyła pod przewodnictwem Olgi Korniewy -  Kierownik Wydziału Mienia Miejskiego, z którą do naszego miasta przyjechali: Elena Sidorowa, Angelika Szewczuk, Julia Britwicz, Elizabet Kaltais i Aleksandr Wołkow.

Natomiast delegacji ze Swietłogorska przewodniczył Burmistrz Woładimir Bondarenko wraz Pierwszym Zastępcą Oksaną Turkiną. Towarzyszyli im Maria Bondarenko, Alieksiej i Natalia Pałamarczuk i Walery Turkin.

W spotkaniu uczestniczyli również oprócz radnych Rady Miejskiej, Dyrektor MOSIR, Kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagraniczne, nauczycielki - tłumaczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Redaktor Naczelny Gazety Nowomiejskiej.

Podczas swojego wystąpienia Burmistrz Józef Blank przybliżył zgromadzonym zakres współpracy międzynarodowej prowadzonej przez nasze miasto podkreślając, że filarem naszej współpracy partnerskiej są relacje interpersonalne pomiędzy mieszkańcami partnerskich i zaprzyjaźnionych samorządów, w szczególności koncentrowanie się na wzajemnych kontaktach młodzieży.

Następnie głos zabrali kolejno: Władimir Bondarenko, Olga Korniewa, Kerstin Meyer i Zygmunt Sawiel. Po wystąpieniach gości Burmistrz Józef Blank zaprosił uczestników uroczystości jubileuszowej do obejrzenia multimedialnej prezentacji o inwestycjach miejskich zrealizowanych na przestrzeni dwóch kadencji. Podsumowania spotkania dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski.

Na zakończenie uroczystości z rąk gospodarza miasta oraz radnych goście otrzymali okolicznościowe upominki z lokalnymi smakołykami i materiały promujące nasze atrakcje turystyczne.

Ostatnio zmienianyśroda, 03 lipiec 2019 08:27
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem