Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wakacje z MCK

Wakacje z MCK

W dniach od 1 do 12 lipca w Miejskim Centrum Kultury odbywają się półkolonie dla dzieci w wieku  od 7 do 12 lat.

Pierwszego  dnia uczestnicy wcielili się w rolę kucharzy, przygotowując kolorowe desery. Tego dnia podopieczni dowiedzieli się jak zaprawiać ogórki oraz mogli sprawdzić swoje możliwości w tej dziedzinie. 

We wtorek grupa wybrała się na wycieczkę do parku miejskiego, gdzie zbierała liście niezbędne do wykonania zadania. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z podstawami wzornictwa, przestrzeni w której często autorzy czerpią  inspirację z natury i najbliższego otoczenia. W ten sposób powstały indywidualne eko – nadruki na bawełnianych torbach. 

Kolejnego dnia na warsztatach tkackich uczestnicy półkolonii mogli chociaż przez chwilę poczuć się jak tkacz. Przy pomocy siatki, tkanin i wstążek powstały kolorowe paski, tęcze, serca, drzewa, kwiaty, domki i wiele innych. Przy tej czynności dzieci poznały podstawowe pojęcia tkackie czyli: krosno, tkacz, tkanie, osnowa, wątek itd. Natomiast zajęcia z masy solnej to przede wszystkim kreatywnie spędzony czas. Czego potrzebujemy do stworzenia masy solnej? Przepis jest niezwykle prosty… Potrzebujemy, tylko trzech składników: mąka, sól i woda ! Z masy solnej dzieci mogły przygotować łatwe ozdoby, drobne i oryginalne prezenty. Dzieci lubią bawić się masą solną, wymyślać figurki, malować i ozdabiać je. 

Czwartego dnia odbyły się warsztaty garncarskie, praca manualna to doskonałe zajęcie terapeutyczne i relaksacyjne. Celem zajęć z gliną było przybliżenie historii garncarstwa oraz zachęcenie dzieci do twórczej pracy manualnej. Powstały prace: kubki, wazony i miseczki. ,a podczas kuchennych rewolucji dzieci przygotowały pyszną sałatkę warzywną, która smakowała wszystkim.

Na zakończenie tygodnia odbyła się wycieczka do Brodnicy gdzie dzieci spędziły czas w krainie zabaw, uczestnicy wycieczki mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, trampolin, magicznego dywanu, interaktywnego TV oraz wielu innych ciekawych atrakcji.

Drugi tydzień wakacji uczestnicy rozpoczęli od zajęć plastycznych podczas których przygotowały opaski indiańskie i pomalowały swoje twarze a następnie wykonali indiańskie namioty.

 

Na resztę tygodnia planujemy:

  • Wycieczkę do straży pożarnej
  • drewniany teatrzyk, dzieci przedstawią teatrzyk z wcześniej wykonanych postaci z drewnianych łyżek, wstążek, krepy itp.
  • wizytę policjanta podczas której dzieci dowiedzą się ciekawych informacji na temat bezpieczeństwa
  • leśną kompozycję, będą to zajęcia rozwijające estetykę. Ich celem będzie również uwrażliwienie na naturę, dostrzeganie otaczającego nas piękna natury . Polegać będą one na stworzeniu kompozycji z wcześniej zebranych roślin.
  • dzieci przygotują planszę do gry w gigantycznego chińczyka  a następnie będą wspólnie rywalizować ze sobą o wygraną
  • projekt kosmos, dzieci zbudują rakietę a dzięki niej przeniosą się do kosmicznego świata, oraz wcielą się w kosmonautów.
  • wyjście na stadion MOSiR gdzie dzieci będą się wspólnie bawić oraz rywalizować w zajęciach sportowych, planujemy również bitwę na balony a na zakończenie półkolonii wspólne ognisko
Ostatnio zmienianywtorek, 09 lipiec 2019 07:14
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem