Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wyróżnienia dla nowomiejskich sportowców

Wyróżnienia dla nowomiejskich sportowców

Podczas XII sesji Rady Miejskiej, w dniu 24 września 2019 roku Burmistrz Józef Blank oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski i Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Dorota Osińska, złożyli gratulacje i wyrazy uznania sportowcom, którzy wyróżniają się swoimi osiągnięciami w Polsce i na arenach międzynarodowych oraz promują w ten sposób nasze miasto.

Nagrodzeni zostali panowie: Mieczysław Kubacki, Jan Obuchowski oraz Kacper Rudnik.

Radny Mieczysław Kubacki otrzymał wyróżnienie za za całokształt wspaniałych osiągnięć i wielu medali zdobytych na mityngach lekkoatletycznych, m.in.: złotego medalu w pchnięciu kulą i brązowego w rzucie dyskiem podczas 29. Mistrzostw Polski LA Masters organizowanych na stadionie BOSiR w Białymstoku oraz srebrnego medalu w pięcioboju na 27. Mistrzostwach Polski w Wielobojach Lekkoatletycznych na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim szczególne gratulowali Panu Mieczysławowi zdobycia pięciu złotych medali i jednego srebrnego podczas 13. Mistrzostw Świata Weteranów w Rzutach, które odbyły się w Ośrodku Olimpijskim TATA na Węgrzech w dniach 2-4 sierpnia 2019 roku.

Natomiast radny Jan Obuchowski zdobył złoty medal w czwórboju podczas 27. Mistrzostw Polski w Wielobojach Lekkoatletycznych na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu.

Zawodnik Nowomiejskiego Klubu Sportowego Kacper Rudnik, młody dobrze rokujący sportowiec, zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 w Trójskoku. Osiągnięty wynik 14,88 cm podczas mistrzostw w Raciborzu, pozwolił mu na uzyskanie I klasy sportowej i wypełnienie limitu na Mistrzostwa Polski Seniorów w Trójskoku.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 30 wrzesień 2019 07:01
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem