Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Spotkanie autorskie Magdaleny Witkiewicz

Spotkanie autorskie Magdaleny Witkiewicz

We wtorek 29 października 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz.

Pani Magdalena jest autorką prawie 40 książek, głównie powieści obyczajowych i nazywana jest "Specjalistką od szczęśliwych zakończeń".
 
Pochodząca z Gdańska pisarka opowiedziała swoje wspomnienia związane z Nowym Miastem Lubawskim, z którego pochodziła jej babcia. Wspomniała również, że znając z dzieciństwa te okolice, zdecydowała się umieścić akcję niektórych książek właśnie tutaj. Ciotka Matylda z "Ballady o ciotce Matyldzie" mieszkała w Nowym Mieście Lubawskim i tu prowadziła swój mały biznes, natomiast z Kurzętnikiem związana jest część historii opowiedzianej w książce "Jeszcze się kiedyś spotkamy", która, jak wspomniała autorka, jest powieścią wzorowaną na prawdziwych losach jej babci i dziadka.
 
Pani Magda dała się poznać jako osoba bardzo pozytywna, z łatwością i humorem odpowiadała na zadawane pytania, dzieliła się anegdotami z życia zawodowego i osobistego. Opowiedziała także o swojej najnowszej książce "Uwierz w Mikołaja", którą można było przedpremierowo zakupić i zdobyć autograf. Sala biblioteki była po brzegi zapełniona miłośnikami twórczości Magdaleny Witkiewicz. Goście cierpliwie czekali na możliwość porozmawiania z pisarką, zrobienia zdjęcia i otrzymania dedykacji w książkach.
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem