Logo
Wydrukuj tę stronę

Podsumowanie wyjazdu do zaprzyjaźnionej szkoły w Donskoje

Podsumowanie wyjazdu do zaprzyjaźnionej szkoły w Donskoje

W dniu 30 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie podsumowujące wyjazd do Swietłogorska i zaprzyjaźnionej szkoły w Donskoje ramach polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży.

W spotkaniu udział wzięli: Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu Dorota Osińska, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniew Domżalski, Wicedyrektor SP nr 2 Renata Szwarc, opiekunowie wymiany panie Magdalena Grabowska, Barbara Milewska i Agnieszka Surmiak, przedstawiciele rodziców uczniów biorących udział w wymianie - pani Eliza Kwiatkowska oraz pan Daniel Malicki, a także młodzież uczestnicząca w wymianie.

Wspólnie obejrzano prezentację przedstawiającą pobyt uczniów w Swietłogorsku, w Donskoje i w Kaliningradzie. Młodzież opowiedziała o swoich wrażeniach z wyjazdu. Poprzez realizację projektu uczniowie mieli okazję poznać tradycje, obyczaje, zabytki oraz atrakcje przyrodnicze Obwodu Kaliningradzkiego. Mieli okazję doskonalić umiejętności językowe oraz rozwijać umiejętności pracy w grupie dwujęzycznej. Zapoznali się z życiem codziennym rówieśników z zaprzyjaźnionej szkoły w Donskoje. Nasza młodzież z zachwytem opowiadała o gościnności i otwartości rówieśników ze Swietłogorska i Donskoje.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 listopad 2019 14:22

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.