Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

"BIAŁA WSTĄŻKA 2019" w Nowym Mieście Lubawskim

"BIAŁA WSTĄŻKA 2019" w Nowym Mieście Lubawskim

We wtorek 19 listopada 2019 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się konferencja pt. "Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA.

Organizatorem konferencji był Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Wśród prelegentów konferencji byli pracownicy naukowi z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, m.in. mgr Karolina Szelągowska, która wygłosiła wykład pt. "Zatrudnianie dzieci poniżej 16 roku życia w polskich realiach", a dr Justyna Krzywkowska zapoznała zgromadzonych z „Współdziałaniem państwa i Kościoła Katolickiego w zakresie zwalczania patologii społecznych z udziałem dzieci”. Natomiast dr Agata Opalska-Kasprzak poruszyła tematykę „Uchylania się od obowiązku alimentacyjnego z perspektywy prawa karnego.”

Wykład o „Kanonicznej ochronie małoletnich przed nadużyciami seksualnymi” przedstawił ks. dr Marek Paszkowski z Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, zaś „Aspekt prawny krzywdzenia dzieci” i działania podejmowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim w ramach profilaktyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie scharakteryzowała mł. asp. Ludmiła Mroczkowska.

W programie konferencji nie zabrakło również wystąpienia Burmistrza Józefa Blanka, który podkreślił potrzebę podejmowania przez instytucje, służby oraz samorządy różnorodnych działań sprzyjających tworzeniu grup wsparcia dla dzieci doświadczających przemocy.

Jednocześnie gospodarz miasta podziękował całemu zespołowi interdyscyplinarnemu - działającemu przy nowomiejskim MOPS - za pełnienie ważnej roli wspierania osób doświadczających przemocy, a jednocześnie nie mających odwagi, żeby reagować i przeciwstawiać się takim zachowaniom.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem