Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Dwa defibrylatory zamontowano w Nowym Mieście Lubawskim

Dwa defibrylatory zamontowano w Nowym Mieście Lubawskim

W naszym mieście zostały zamontowane dwa defibrylatory, które użyte we właściwym czasie mogą uratować życie. Wybierając miejsca montażu defibrylatorów sugerowano się jego dostępnością oraz występowaniem dużych skupisk ludności. Pierwotnie jeden z defibrylatorów miał być zamontowany na ścianie budynku Urzędu Miejskiego, jednakże ze względu na bardzo rozbudowane procedury administracyjne, które muszą być spełnione w przypadku budynku wpisanego do rejestru zabytków, zdecydowano się na umiejscowienie defibrylatora na terenie targowiska miejskiego. Drugi defibrylator został zamontowany w Miejskim Centrum Kultury. W przyszłości planowany jest zakup kolejnego defibrylatora, który zostanie zamontowany na nowomiejskim rynku do przeprowadzonej jego rewitalizacji.

 

Zakupione defibrylatory typu AED są w pełni zautomatyzowane i bardzo proste w obsłudze. Za pomocą poleceń głosowych i wizualnych urządzenie to przeprowadzi przez całą procedurę bezpiecznej defibrylacji w przypadku zatrzymania krążenia. AED automatycznie instruuje i prowadzi ratownika przez reanimację - nawet gdy nie trzeba defibrylować.

 

Urządzenia  AED są sterowane komputerowo według zaprogramowanego algorytmu, który potrafi wykryć zagrażający życiu zbyt szybki rytm serca (migotanie komór serca) i poinformować ratownika sygnałem głosowym i świetlnym o konieczności defibrylacji.

 

Defibrylator może uratować życie. Nie powinniśmy się go bać.

 

Jednocześnie apeluję do wszystkich o szczególną dbałość i poszanowanie tych urządzeń, by w przypadku koniecznym były sprawne dla ratowania życia.

                                                                                                            

                                                                                                              Józef Blank

                                                                                                             Burmistrz Miasta

Ostatnio zmienianywtorek, 26 listopad 2019 14:16
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem