Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Radni MRM na Regionalnym Forum Sieci Grup Młodzieżowych w Elblągu

Radni MRM na Regionalnym Forum Sieci Grup Młodzieżowych w Elblągu

28 listopada 2019 roku w siedzibie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk w Elblągu odbyło się Regionalne Forum Sieci Grup Młodzieżowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele z Młodzieżowych Rad Miast oraz władz samorządowych z Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Dzierzgonia oraz Gdyni.

Masze miasto reprezentował Sekretarz Krzysztof Widźgowski, sześcioro młodzieżowych radnych wraz z opiekunką Pauliną Zaleś oraz troje przedstawicieli samorządów uczniowskich z nowomiejskich szkół podstawowych.

Podczas Forum podsumowane zostały dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie "Okrągłych Stołów" realizowanych w ramach projektu South Baltic Youth Core Group Networks prowadzonego przez Stowarzyszenie Euroregion Bałtyk.

Następnie odbyły się warsztaty i konferencja na temat kryzysu klimatycznego, zielonego kierunku rozwoju miast, i temu podobnych zagadnień. Podczas kilku paneli tematycznych do wyboru, uczestnicy mieli okazję dużo dowiedzieć się o sytuacji ekologicznej planety Ziemi i jakości środowiska naturalnego w Polsce, a także o sposobach i zapobiegania degradacji środowiska.
Na zakończenie spotkania uczestnicy uzgodnili kolejne wspólne działania związane z realizacją projektu SB YCGN oraz wstępnie zaplanowali wizytę studyjną w Polsce dla wszystkich partnerów z Euroregionu Bałtyk.

Ostatnio zmienianypiątek, 29 listopad 2019 11:12
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem