Logo
Wydrukuj tę stronę

Inauguracja Nowomiejskich Dni Rodziny

Inauguracja Nowomiejskich Dni Rodziny

W piątek 14 maja 2021 roku przypada inauguracja XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W tym roku obchody, prowadzone pod hasłem „Młodość – miłość – małżeństwo – rodzina”, będą odbywały się w dniach od 14 maja do 11 czerwca. Najważniejszym celem obchodów jest wzmacnianie rodziny, która ma największą wartość. Rodzina jest podstawową komórka społeczną i jednocześnie miejscem, w którym kształtuje się życie każdego człowieka. Podkreślanie tak ważnej roli rodziny jest też ideą obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

 

Z tym przesłaniem już od wielu lat, także Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie i jej gminne jednostki organizacyjne - przy współpracy organizacji pozarządowych, miejscowej parafii rzymskokatolickiej - organizują na terenie naszego miasta liczne konferencje, spotkania, pikniki, koncerty, festyny, imprezy sportowe i rekreacyjne. W imprezach dedykowanych przede wszystkim dla rodzin, co roku uczestniczy liczne grono nowomieszczan. Niestety, w bieżącym roku (podobnie jaki i w ubiegłym) ze względu na epidemię COVID-19, organizacja uroczystości, będąca okazją do wspólnych w pełni otwartych spotkań i imprez masowych, na dzień dzisiejszy jest niemożliwa.

 

Pomimo panującej sytuacji, wieloletnia tradycja angażowania się w obchody Dni Rodziny w Nowym Mieście Lubawskim zostanie zachowana. Działania będą odbywały się w różnorodnych formach – konkursów plastycznych i literackich, koncertów, turniejów sportowych, pokazów i festynów.

 

Organizatorzy tych wydarzeń mają nadzieje, że w miesiącu czerwcu będzie możliwa organizacja imprez plenerowych dla szerszego grona nowomiejskich rodzin. Szczególnie ważni są nasi najmłodsi mieszkańcy, dla których chcielibyśmy zorganizować Dzień Dziecka, Piknik Rodzinny. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wynikające z trwającej nadal pandemii COVID-19, wszystkie działania na terenie naszego miasta w ramach Dni Rodziny będą odbywać się przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych.

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego zachęca do aktywnego włączenia się w tę największą prorodzinną inicjatywę na terenie naszego miasta i województwa

 

Należy podkreślić, że rodzina jest najważniejsza, także dla naszej wspólnoty samorządowej. Misja samorządu jest zagwarantowanie rodzinom jak najlepszych warunków do rozwoju. Stąd też podejmowane są liczne działania zmierzające do rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz inwestycji, które zapewnią mieszkańcom pracę.

Wszystkim nowomiejskim rodzinom (rodzicom, dzieciom, dziadkom) z okazji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które wpisują się także w Międzynarodowy Dzień Rodzin, który przypada 15 maja, gospodarz miasta życzy przede wszystkim dużo dobrego zdrowia i ciepła oraz radości ze wspólnie spędzanego czasu.

Ostatnio zmienianypiątek, 14 maj 2021 13:21
Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.