Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi Programem Czyste Powietrze

Spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi Programem Czyste Powietrze

Dnia 22 czerwca 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami zainteresowanymi uzyskaniem dotacji z Programu „Czyste Powietrze” na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Uczestników spotkania powitał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego i przedstawił pracowników (Jerzego Grządzielewskiego i Jacka Blanka), którzy obsługują Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, funkcjonujący w Urzędzie Miejskim (biuro nr 8).

Burmistrz Józef Blank poinformował mieszkańców, że na podstawie porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie istnieje możliwość uzyskania wszelkich informacji o warunkach dofinansowania w ramach Programu „Czyste Powietrze” oraz skorzystać z konsultacji w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie inwestycji m.in. wymiany kotłów węglowych, ocieplenia budynków jednorodzinnych, czy wymiany stolarki.

Następnie Jerzy Grządzielewski w formie prezentacji przedstawił uczestnikom spotkania warunki uzyskania podstawowego i podwyższonego poziomu dofinansowania, koszty kwalifikowane w ramach Programu oraz formę składania wniosku i zasady rozliczenia dotacji.

Na zakończenie spotkania Burmistrz Józef Blank podziękował uczestnikom za przybycie na spotkanie i podkreślił, że na wymianę starych kotłów węglowych na proekologiczne źródła ciepła istnieje również możliwość skorzystania dodatkowo z dotacji od 2,5 do 3 tysięcy złotych z budżetu miasta.

Ostatnio zmienianyśroda, 23 czerwiec 2021 11:48
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem