Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowe Miasto Lubawskie na XII Festiwalu Miast Cittaslow w Bartoszycach

Nowe Miasto Lubawskie na XII Festiwalu Miast Cittaslow w Bartoszycach

W sobotę 26 czerwca 2021 roku już po raz dwunasty odbył się Festiwal Miast Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku, Rynie, Gołdapi, Lubawie, Kaletach, Lidzbarku, Górowie Iławeckim i Działdowie gospodarzem tego wydarzenia było miasto Bartoszyce.

Nowe Miasto Lubawskie reprezentował Burmistrz Józef Blank wraz ze swoim Zastępcą - Damianem Artuszewskim. Na stoiskach promocyjnych informacje o walorach turystycznych, gościnności i dziedzictwie kulturowym Nowego Miasta Lubawskiego przekazywali pracownicy Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miejskim – Agnieszka Zielińska i Jerzy Grządzielewski.

Festiwal Miast Cittaslow uroczyście otworzył Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z Krajowym Koordynatorem Sieci Miast Cittaslow – Jackiem Kostką i Burmistrzem Bartoszyc – Piotrem Petrykowskim.

Program festiwalu odbywającego się na bartoszyckim Placu Konstytucji 3 Maja obejmował m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej oraz konkursy z nagrodami - jednym z nich był konkurs na „Najlepszy produkt wędzony”, w którym „Polędwiczka wieprzowa z Nowego Miasta Lubawskiego” zajęła III miejsce, a „Ser wędzony nowomiejski” otrzymał wyróżnienie. Warto zauważyć, że wędzonki z naszego miasta, przygotowane przez „Rolniczy Handel Detaliczny SwojskaBaba.pl” konkurowały z 27 produktami ocenianymi przez komisję konkursową.

Gratulujemy producentowi nowomiejskich wędzonek otrzymania wysokich ocen i pozytywnych opinii komisji konkursowej.

Ważną częścią festiwalu był przejazd motocykli i barwny korowód na Placu Konstytucji 3 Maja, który poprzedził oficjalne otwarcie XII Festiwalu Miast Cittaslow. Ciekawym punktem programu był pokaz walk rycerskich i pokaz drwali, który dostarczył uczestnikom nie lada emocji. Dla dzieci przygotowanych było szereg nadmuchiwanych zjeżdżalni, trampolin, stoisko Lasów Państwowych i prezentacja sprzętu wojskowego.

Ostatnio zmienianywtorek, 29 czerwiec 2021 07:16
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem