baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego

W niedzielę 27 czerwca 2021 roku na siedmiohektarowym akwenie jeziorka Tylice – Kuligi rozegrano Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, w których uczestniczyło prawie 20. wędkarzy z powiatów nowomiejskiego i iławskiego.

Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach: seniorów i juniorów. W kategorii senior zwycięstwo wywalczył Rafał Jabłoński z Montowa, który złapał 51 centymetrowego szczupaka i uzyskał 3150 punktów. Drugie miejsce przypadło Mariuszowi Wiśniewskiemu z Nowego Miasta Lubawskiego (2560 punktów), trzeci był Kazimierz Mikuczeński (2560 punktów), czwarte miejsce zdobył Tomasz Skrzypczak (1330 pkt), piąte Piotr Borkowski (720 pkt), a szóste wyłowił Wojciech Wardowski (700 pkt).

W kategorii juniorów wystartowało 4 młodych wędkarzy. Najlepiej z nich łowił Wojciech Suchocki z Szafarni (2180 pkt) wyprzedzając Huberta Melera (2140 pkt) i Dawida Łobodzińskiego (695 pkt) - obu z  Nowego Miasta Lubawskiego. Czwartą lokatę zajął Antoni Żurawski z Nowego Miasta Lubawskiego (445 pkt).

Najlepszym wędkarzom Zawodów Spławikowych o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego okazałe puchary, medale i nagrody wręczył Burmistrz Józef Blank, który podziękował wszystkim za udział w rywalizacji i dodał, że jest zawsze otwarty na podobne działania wędkarzy i będzie je zawsze wspierał.

Gospodarz Nowego Miasta Lubawskiego życzył również wędkarzom udanego sezonu i zaprosił na kolejną edycję zawodów.

Ostatnio zmienianywtorek, 29 czerwiec 2021 07:14