Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Uruchomiono połączenie autobusowe Nowe Miasto Lubawskie – Lubawa - Iława

Uruchomiono połączenie autobusowe Nowe Miasto Lubawskie – Lubawa - Iława

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wraz z Zarządem Województwa przystąpił do rządowego programu pilotażowego w celu likwidacji wykluczenia komunikacyjnego na terenie Warmii i Mazur.

 

Dzięki staraniom zainteresowanych samorządów, w ramach pilotażowych połączeń autobusowych, z dniem 1 lipca 2021 roku uruchomione zostały trzy pary kursów autobusowych tam i z powrotem relacji Nowe Miasto Lubawskie – Lubawa – Iława (przez Mortęgi). Autobusy te jeżdżą w każdy dzień, tzn. od poniedziałku do niedzieli.

Z Dworca Autobusowego w Nowym Mieście Lubawskim do Iławy odjazdy autobusów będą o godzinie 05:15, 07:45 i 14:40 - stanowisko nr 4.

Natomiast z Iławy do Nowego Miasta Lubawskiego odjazdy autobusów będą o godzinie 06:45, 10:00 i 16:00 sprzed Dworca PKP.

 

Od wielu lat władze miasta, wsłuchując się w głos mieszkańców i potrzeb skomunikowania Nowego Miasta Lubawskiego z Iławą, zabiegały o utrzymanie istniejących wówczas połączeń zarówno w Zarządzie PKS Włocławek, jak i PKS Iława, ponieważ połączenia były likwidowane we względów ekonomicznych przewoźników.

Szczególnie dla po likwidacji połączenia kolejowego, osoby starsze, osoby pracujące oraz młodzież uczęszczająca do szkół w Iławie borykają się z niewystarczającą liczbą funkcjonujących autobusowych  połączeń komercyjnych, bądź ich brakiem.

Dlatego też Burmistrz Józef Blank, w odpowiedzi na pojawiającą się szansę uruchomienia nowych połączeń autobusowych na terenie Warmii i Mazur, zawnioskował do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego o ujęcie Nowego Miasta Lubawskiego w pilotażowych wojewódzkich połączeniach autobusowych. Starania te jak widzimy zakończyły się sukcesem.

Ostatnio zmienianyśroda, 07 lipiec 2021 06:55
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem