Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Dofinansowanie dla Gminy w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030”

Dofinansowanie dla Gminy w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030”

Dnia  28 czerwca 2021 zostało zawarte Porozumienie w sprawie  wsparcie w 2021 roku realizacji zadania w ramach: Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030 pomiędzy: Wojewodą Warmińsko – Mazurskim reprezentowanym przez Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Panią Annę Słowińską, a Gminą Miejską Nowe Miasto Lubawskie z siedzibą w Nowym Mieście Lubawskim, reprezentowaną przez Pana Józefa Blanka – Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.

 

Przedmiotem porozumienia jest realizacja zadania publicznego pod nazwą: „Praca – zatrudnienie kobiet z rodzin romskich na stanowiskach: pomoc administracyjna i opiekun w ośrodku pomocy społecznej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim”. Program będzie realizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim do dnia 31 grudnia 2021 roku.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków przyznanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030.  Otrzymane dofinansowanie wyniosło 91.208,00 zł. Celem projektu jest zwiększenie poziomu integracji społeczności romskiej oraz zwiększenie aktywności zawodowej wśród kobiet z rodzin romskich w Gminie Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie. 

Ostatnio zmienianypiątek, 02 lipiec 2021 12:05
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem