Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Cechu Rzemiosł Różnych

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Cechu Rzemiosł Różnych

W środę 30 czerwca 2021 roku w sali Domu Rzemiosła odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Mieście Lubawskim. 

Wśród uczestników zebrania był m.in.: Zbigniew Ziejewski – Poseł na Sejm RP, Józef Blank – Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Andrzej Ochlak – Starosta Nowomiejski, Henryk Wiśniewski – Honorowy Starszy Cechu, Antoni Górski - Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie.

Zebranie otworzył Andrzej Serożyński – starszy Cechu, który później złożył uczestnikom sprawozdanie z działalności Zarządu Cechu. Zebranie prowadziła Eugeniusz Kaniewski.

Po przedstawieniu sprawozdań z działalności pozostałych organów statutowych za 2020 rok oraz planu finansowego na 2021 rok - odbyły się wybory do organów statutowych na lata 2021-2025.

Nowym Starszym Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Mieście Lubawskim wybrany został Zdzisław Nowiński, był jedynym kandydatem w wyborach.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu pogratulował nowo wybranemu Starszemu Cechu i życzył sukcesów w prowadzeniu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości oraz podziękował dotychczasowemu Starszemu Cechu za wieloletnie konsekwentne realizowanie zadań statutowych Cechu. Burmistrz Józef Blank poinformował też zebranych, że ze względu na COVID-19 na rok 2021 Rada Miejska w Nowym Mieście Lubawskim nie podniosła podatku od nieruchomości przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Mieście Lubawskim było również okazją do wręczenia osobom zasłużonym dla rzemiosła platynowych, złotych i srebrnych „Medali im. Jana Kilińskiego”.

Wśród wyróżnionych osób był m.in. Burmistrz Józef Blank, który otrzymał Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego”.

Ostatnio zmienianypiątek, 02 lipiec 2021 12:11
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem