Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Święto Nowego Miasta Lubawskiego

Święto Nowego Miasta Lubawskiego

Od kilkunastu lat na przełomie czerwca i lipca organizowane były Dni Nowego Miasta Lubawskiego powiązane z Odpustem Św. Tomasza Apostoła – patrona miasta. Ze względu na nadal obowiązujące obostrzenia reżimu sanitarnego, nie ma możliwości organizacji imprezy masowej znanej jako Dni Nowego Miasta Lubawskiego i Szynaka Day, odbywającej się na obiektach MOSiR. Natomiast odbędzie się cykl imprez kulturalnych (koncertów, kabaretów i występów) od 4 lipca do 29 sierpnia, który swoją różnorodnością zainteresuje mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i okolic.

 

W niedzielę 4 lipca 2021 roku Burmistrz Józef Blank wraz z małżonką uczestniczył w sumie odpustowej, którą w koncelebrze odprawił ks. Biskup Diecezji Toruńskiej Wiesław Śmigiel. 

Po południu w ramach Święta Nowego Miasta Lubawskiego w Bazylice p.w. Św. Tomasza Apostoła odbył się koncert laureatów Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej „Cantante Deo” oraz koncert Warszawskiego Chóru Międzyparafialnego SONUS INNUMERABILES pod dyrygenturą Artura Backiel.

Na zakończenie uroczystości Burmistrz Józef Blank podziękował chórzystom i wokalistom za wspaniały koncert i podarował bukiety kwiatów oraz upominki z Nowego Miasta Lubawskiego.

 

Natomiast wieczorem o godz. 19:00 na placu przed Miejskim Centrum Kultury koncert znanego Zespołu KORDIAN przyciągnął tłumy nowomieszczan, który bawili się przy  największych przebojach grupy  - „Dziewczyna z gór”, „Daj daj Kochana” czy „Wina dzban”.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem