Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Kreatywne wakacyjne zajęcia w MCK

Kreatywne wakacyjne zajęcia w MCK

5 lipca 2021 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczął się pierwszy tydzień wakacyjnych zajęć, podczas których na dzieci czekało wiele atrakcji.

Pierwszy dzień wakacyjnych spotkań był dniem integracyjnym, podczas którego dzieci miały okazję zapoznać się z rówieśnikami w trakcie wspólnej zabawy. Następnie w pracowni ceramicznej tworzyły ceramiczne magnesy i zawieszki. Kolejnego dnia uczestnicy zajęć również mieli okazję poćwiczyć swoje zdolności manualne w naszej pracowni plastycznej tworząc tradycyjne słowiańskie lalki pod czujnym okiem koordynatorek. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, podczas których rywalizowały w wyścigu na torze przeszkód. Środa miała charakter profilaktyczny - na początku wszystkie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały prelekcji na temat zdrowia wygłoszonej przez panią pielęgniarkę. Następnie w grupach wykonywały plakaty przypominające o szkodliwości spożywania alkoholu. Na zakończenie dnia podopieczni wraz z paniami opiekunkami udali się na plac zabaw. W czwartek uczestnicy omawiali świat filmowy, a następnie ozdabiali drewniane aniołki, które zabrali ze sobą do domu.

Na zakończenie pierwszego tygodnia na zajęcia zaproszeni zostali panowie policjanci, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach związanych ze zwierzętami - m.in. malowanie twarzy czy stworzenie zwierzaków z drucików kreatywnych.

Napełnieni pozytywną energią uczestnicy wakacyjnych zajęć w MCK już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań, a tymczasem prezentujemy wam fotorelację z pierwszego tygodnia.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem